Nóż Jo Nesbo
kryminał

W „Nożu” Nesbo przekonuje, że każdy może zabić! Nawet Ty, czytelniku…

Nowa część serii o detektywie Harry’m Hole’u trzyma poziom i bardzo dobrze się ją czyta. Po koszmarnym doświadczeniu jakim było czytanie nowej powieści Camilli Lackberg, przynajmniej Jo Nesbo mnie nie zawiódł!

Harry musi rozwiązać zagadkę śmierci bardzo bliskiej mu osoby. To znów kryminał, w którym on sam wplątany jest w sprawę morderstwa. I to jak wplątany!

Nesbo zafundował swojemu bohaterowi prawdziwy koszmar, a czytelnikom dobrze skrojoną historię sięgającą do wydarzeń z poprzednich tomów. Ci, którzy darzą detektywa sympatią, będą cierpieć razem z nim!

Początkowo książki o Harry’m można było czytać jako oddzielne części. Życie norweskiego policjanta było wątkiem spajającym je, ale sama zagadka kryminalna mogła bawić bez znajomości poprzednich tomów. Od pewnego czasu wątek życia detektywa z Oslo stał się głównym i moim zdaniem ostatnie cztery części przeznaczone są tylko dla tych, którzy znają całą serię.

„Nóż” to dobry kryminał, nie mogę się jednak zgodzić z przedstawioną przez Nesbo teorią, że każdy może zabić. Nie wierzę, że każdy jest zdolny do dokonania skrupulatnie zaplanowanego zabójstwa.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.