Finding Audrey Sophie Kinsella
powieść

Książki Sophie Kinselli idealne do nauki angielskiego!

Prosty, nieskomplikowany język i zabawne historie – to połączenie które sprawia, że niezależnie od poziomu znajomości języka, będziecie mieli przyjemność z czytania i satysfakcję, że jednocześnie robicie coś pożytecznego!

Już tak mam, że lubię robić kilka rzeczy na raz, żeby maksymalnie wykorzystać czas. Dlatego przyjemna lektura i nauka angielskiego, który nieustannie trzeba ćwiczyć, to dla mnie połączenie idealne. Brytyjską pisarkę na pewno znacie z serii książek o szalonej Shopaholiczce Becky Bloomwood, której pierwsza część doczekała się (słabej) ekranizacji.

Kinsella to autorka powieści lekkich i przyjemnych, takich totalnych „guilty pleasure”, po które w języku polskim pewnie bym nie sięgnęła. Dla mnie najważniejsze jest to, że czyta się je bardzo łatwo, szybko, a opowiadane historie są po prostu sympatyczne, dzięki czemu czytanie po angielsku to przyjemność, a nie wysiłek.

„Finding Audrey” to książka dla młodzieży, ale w czytaniu zupełnie mi to nie przeszkadzało. Bohaterką jest czternastolatka, która cierpi na zaburzenia lękowe. Nie chodzi do szkoły, w ogóle nie opuszcza domu, chowa się za dużymi, przeciwsłonecznymi okularami, których właściwie nigdy nie zdejmuje. Każda obca osoba wzbudza w niej lęk. Pewnego razu jej brat przyprowadza do domu kolegę – Linusa. Będzie to początek przyjaźni i przełom w terapii Audrey. Jesteśmy świadkami wielu zabawnych sytuacji, choć jednocześnie książka opowiada o trudnej sytuacji bohaterki, porusza temat depresji oraz radzenia sobie z traumatycznymi przeżyciami.

W nauce angielskiego pomogą Wam wszystkie części Shopaholiczki, a także m .in.: The Undomestic Goddess; I’ve got your number; Remember Me?; Can You Keep a Secret?

Wszystkie to lekkie, śmieszne i relaksujące historie.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.