Miasto z mgły Carlos Ruiz Zafon
opowiadania

Ostatnia książka genialnego pisarza Carlosa Ruiza Zafona!

„Miasto z mgły” to książka na pożegnanie. Niestety Carlos Ruiz Zafon nie napisze już żadnej powieści. Hiszpański pisarz zmarł 19 czerwca 2020 roku.

Opowiadania zamieszczone w „Mieście z mgły” są dodatkiem, uzupełnieniem serii „Cmentarz zapomnianych książek”. Spotykamy w nich znanych już bohaterów, jak chociażby rodzinę Sempere czy Davida Martina, ale także takie postacie jak Antoni Gaudi czy Miguel Cervantes.

Jedenaście opowiadań zostało napisanych w charakterystyczny dla Zafona sposób. Pisarz potrafił stworzyć niesamowity, wyjątkowy styl nie do pomylenia z innym i nie do zapomnienia! Uwielbiam ten gotycki, mroczny klimat Barcelony, bohaterów pełnych tajemnic i gorące uczucia z domieszką smutku i sentymentalizmu.

Krótkie opowiadania pozostawiają niedosyt. Będę wracać do „Cmentarza Zapomnianych Książek” i zazdroszczę wszystkim, którzy mają tą lekturę jeszcze przed sobą. Cieszcie się każdym zdaniem!

„Uśmiechnąłem się w myślach, bo dotarło do mnie, że może i na krótko, ale po raz pierwszy w życiu byłem szczęśliwy i że skoro raz poczułem smak tej trucizny, moje życie już nie będzie takie samo.”

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.